Wynajem samochodów
Polska
Błąd
Polska
Zmiana danych osobowych

Wypożyczalnia samochodów Polska - Sixt wynajem samochodów

Głównym celem, działającej nieprzerwanie od 1912 roku wypożyczalni samochodów Sixt jest satysfakcja i bezpieczeństwo klientów. Umożliwiamy wynajem samochodów osobowych, Suv' ów, oraz, mając na uwadze większe grupy podróżników- vanów. Wypożyczalnia samochodów osobowych ma w swojej flocie auta luksusowe, sportowe oraz ekonomiczne. Chcielibyśmy, aby podróżując naszymi pojazdami, mogli się Państwo skupićna drodze (i przyjemnościach związanych z poznawaniem zakątków pięknego kraju nad Wisłą) - dlatego nie limitujemy kilometrów. Wypożyczalnia samochodów osobowych Sixt w posiada następujące oddziały w Polsce:

Wypożyczalnia samochodów, Sixt I Polska

Wypożyczalnia samochodów Sixt w Polsce oferuje również możliwość kompleksowego ubezpieczenia LDW, a formalności związane z wynajmem samochodów zajmują zaledwie chwilkę. Ponieważ system publicznej komunikacji w Polsce nie jest doskonały - opóźnienia pociągów są nawet przedmiotem krajowych żartów, jak grzyby po deszczu powstają nowe firmy zajmujące się wynajmem samochodów osobowych. Jak w każdej branży tak i tu, wiele nowo powstałych firm reklamuje się przez zaniżone stawki (o dodatkowych kosztach, np. przymusowych ubezpieczeniach związanych z wynajmem samochodów, konieczności dodatkowych opłat za wynajem samochodu z pełnym bakiem etc. klient dowiaduje się w trakcie odbioru auta). Wypożyczalnia samochodów Sixt od wielu lat stawia na długotrwałe relacje z klientami - reguły wynajmu samochodu z naszej wypożyczalni są jasne i przejrzyste. Wszystkie auta udostępniane przez wypożyczalnię samochodów Sixt są zadbane i niezawodne. Wieloletnie doświadczenie w branży wynajmu samochodów pozwoliło nam na stworzenie szerokiego programu ofert, dostosowanych do Państwa potrzeb. Możliwe jest np. wynajem samochodu z fotelikami dla dzieci, czy uprawnienie do korzystania dodatkowego kierowcy.

Podstawowe zasady ruchu drogowego w Polsce

Wypożyczając samochód osobowy w Polsce należy pamiętaćo przestrzeganiu obowiązujących w tym kraju zasadach ruchu drogowego. Tylko stosując się do określonych reguł unikniemy nieprzyjemności w postaci mandatu lub stłuczki. Poniżej prezentujemy najważniejsze zasady ruchu drogowego. W Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Pojazd, który włącza się do ruchu powinien zawsze ustąpićpierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego. Ważne są także oznaczenia w postaci białych linii, spotykane na większości polskich dróg. Linia przerywana informuje kierowcę o możliwości wyprzedzania innych samochodów, natomiast linia ciągła mówi o zakazie wyprzedzania z powodu niedostatecznej widoczności.

Sygnalizacja świetlna w Polsce jest trójkolorowa. światło czerwone nakazuje kierowcy zatrzymaćpojazd, a zielone zezwala na jazdę. żółte natomiast daje uczestnikowi ruchu drogowego znak, że w krótkim czasie może spodziewaćsię zmiany barwy na inną. Przepisem bardzo egzekwowanym w Polsce jest koniecznośćjazdy z włączonymi światłami przez całą dobę. Policjanci równie często zwracają uwagę na zapięte pasy.

Decydując się na wynajem samochodu osobowego w Polsce należy też zapamiętaćzasady, dotyczące wymaganej w określonych miejscach prędkości. Aktualne przepisy drogowe dyktują następujące limity (dla samochodów osobowych):
- Obszar zabudowany: w godz. 5.00-23.00 50km/h; w godz. 23.00-5.00 60km/h
- Poza obszarem zabudowanym: na drodze jednojezdniowej 90 hm/h; na dwujezdniowej 100km/h
- Droga ekspresowa: jednojezdniowa 100km/h; dwujezdniowa 120km/h
- Autostrada 140 km/h
Przed wypożyczeniem samochodu osobowego warto też zapoznaćsię z podstawowymi znakami drogowymi. Należy również pamiętać, aby nie parkowaćsamochodu osobowego na miejscach oznaczonych kopertą - zarezerwowane zostały dla niepełnosprawnych osób. Przestrzeganie tych zasad pomoże Ci oraz Twoim współtowarzyszom podróży cieszyćsię bezpieczeństwem i spokojem.

Wynajem samochodu: co warto zobaczyćw Polsce po odwiedzinach w wypożyczalni Sixt?

Polska to piękny kraj w środkowej Europie. W którąkolwiek stronę się udamy z pewnością znajdziemy coś co zapadnie nam na długie lata w pamięci. Jeśli udamy się na południe kraju będziemy mogli podziwiaćostre szczyty Tatr lub wędrowaćpięknymi szlakami niższego łańcucha górskiego: Bieszczad. Kierując się na Wschód naszym oczom ukażą się unikatowe obrazki Podlasia - dzikiej, starej Puszczy Białowieskiej, rozłożystych pól, drewnianych, otoczonych malwami domków. Podróżując w innym kierunku - na Zachód, warto jest przyjrzećsię krainie, która przez długi czas była kolebką polskości, zobaczyćKatedrę Gnieźnieńską, zjeśćlegendarnego pierniczka na zamku Krzyżackim w Toruniu lub odwiedzićpalmiarnię w Poznaniu i pijąc pyszną kawę w jednej z poznańskich kawiarni popatrzećna tykające się koziołki. Jeśli natomiast nie wyobrażają sobie Państwo wakacji bez wody, to cóż, od razu po odwiedzeniu wypożyczalni Sixt pędźcie na północ! Wybrzeże Bałtyckie nie ma sobie równych. Typowo leżakową atmosferę odnajdą Państwo na słynnym Półwyspie Helskim, ale przed tym warto jest zwiedziećGdańską Starówkę, przejśćsię deptakiem Monte Cassino w Sopocie i zobaczyćstatki w porcie w Gdyni. Niezależnie od pory roku: czy wszystko będzie pokryte deszczem złotych liści, białą peleryną śniegu, czy w pełnym zielonym rozkwicie - wynajem samochodu z wypożyczalni Sixt Polska zagwarantuje Państwu bezpieczne i komfortowe warunki zwiedzenia pięknego kraju nad Wisłą.

 
 

Twoje korzyści z Sixt

  • Gwarancja najlepszej ceny Sixt
  • Nowe pojazdy — średnio 3-miesięczne
  • Darmowe anulowanie i zmiany w rezerwacji w przypadku płatności w dniu przejazdu
  • Miles & More — zyskaj dodatkowe mile
  • Brak ukrytych kosztów
  • Największa i najlepsza sieć wypożyczalni pojazdów w Niemczech
  • Brak opłat za używanie karty kredytowej
  • Doskonała obsługa klienta 24/7