Polska: Wynajem samochodów

 

105+ krajów

Wynajem samochodów na całym świecie od ponad 109 lat

Flota premium

W naszych samochodach poczujesz się jak w każdej podróży jak VIP

Nowe samochody

Posiadamy najnowszą flotę w mieście

W pełni cyfrowa obsługa

Omiń kolejki w punktach wynajmu

Polska: Miejsca, gdzie możesz rozpocząć podróż

Polska - odkrywaj

Ciesz się podróżą po Polsce dzięki ofertom wynajmu samochodów wypożyczalni Sixt. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz kraj służbowo, czy też dla przyjemności, pamiętaj, że dysponujemy szeroką gamą pojazdów premium w przystępnych cenach dostosowanych do Twoich potrzeb, a o Twój wynajem zadbają nasi doskonale wyszkoleni pracownicy. Zapoznaj się z informacjami poniżej zawierającymi przydatne wskazówkami dotyczące podróżowania samochodem po terytorium Polski.  Wypożyczalnia samochodów Sixt w Polsce

Ciesz się podróżą po Polsce dzięki ofertom wynajmu samochodów wypożyczalni Sixt. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz kraj służbowo, czy też dla przyjemności, pamiętaj, że dysponujemy szeroką gamą pojazdów premium w przystępnych cenach dostosowanych do Twoich potrzeb, a o Twój wynajem zadbają nasi doskonale wyszkoleni pracownicy. Zapoznaj się z informacjami poniżej zawierającymi przydatne wskazówkami dotyczące podróżowania samochodem po terytorium Polski. Wypożyczalnia samochodów Sixt w Polsce

Dzięki ponad dwudziestu punktom wynajmu samochodów wypożyczalni Sixt w Polsce, zlokalizowanym na głównych lotniskach, w hotelach i centrach miast, Twoja podróż może rozpocząc się szybko i bezstresowo. Rezerwacja wynajmu samochodu w Polsce jest prosta, a w razie zmiany planów jej modyfikacje i odwołania są zazwyczaj bezpłatne. Przejrzyj listę lub mapę powyżej, aby zobaczyc główne miasta, w których mamy wypożyczalnie, wybrac jeden z punktów wynajmu i poczytac o atrakcjach, które proponujemy odwiedzic wypożyczającym samochód w Polsce.
Nasze usługi Wszystkie samochody naszej wypożyczalni w Polsce są znanych, wiodących marek, takich jak np.: BMW, Audi, Jaguar, Mercedes-Benz, Volkswagen czy Volvo. Jeśli chcesz wynając w Polsce samochód z automatyczną skrzynią biegów, zorganizowac wynajem ze zwrotem w innym mieście lub dodac do umowy wyposażenie dodatkowe, takie jak foteliki dla dzieci czy nawigacja GPS, możesz tego dokonac już podczas zakładania rezerwacji na naszej stronie.
*Jaki samochód będzie dla mnie odpowiedni w Polsce? *
 • Podróżuj wąskimi miejskimi uliczkami pojazdami ekonomicznymi i kompaktowymi.
 • Suń autostradą w wygodnej limuzynie.
 • Wybierz kombi i większe SUV-y dla grup do pięciu osób i ich bagażu.
 • Poznaj polską wieś w luksusowych samochodach sportowych i terenowych.
 • Pojedź na dłuższą wyprawę z liczną rodziną lub paczką przyjaciół samochodem 7- i 9- osobowym.
*Prawo jazdy *
W Polsce są akceptowane prawa jazdy wydane przez kraje UE i międzynarodowe prawa jazdy z pozostałych krajów.
Wiek kierowc
Minimalny wiek kierowcy w Polsce waha się od 19 do 25 lat, w zależności od wybranej grupy samochodu. Podobnie jest z wymaganym okresem posiadania prawa jazdy, który wynosi od 1 do 3 lat. Kierowcy w wieku poniżej 25 lat muszą uiścic dodatkową opłatę. Dokładne informacje odnośnie wieku, posiadania prawa jazdy i ewentualnych opłat są dostępne na etapie wyceny wynajmu samochodu, którą można uzyskac korzystając z formularza rezerwacyjnego na górze strony.
*Płatnośc kartą kredytową *
Za wynajem samochodu w Sixt w Polsce możesz zapłacic jedną z głównych kart kredytowych. Gotówka, karty przedpłacone i debetowe, takie jak Visa Electron nie są akceptowane. Karta musi byc wystawiona na nazwisko kierowcy i powinna zostac okazana przy wynajmie.
*Zdarzenia drogowe *
W przypadku udziału w kolizji wynajętym samochodem koniecznie poinformuj Policję. Jej numer bezpośredni to 997. Możesz także spróbowac wezwac pomoc dzwoniąc na europejski numer ratunkowy 112.
Podpowiedzi dotyczące poruszania się samochodem po Polsce W ostatnich latach powstało w Polsce wiele autostrad i dróg szybkiego ruchu. Zmodernizowanych zostało również wiele dróg krajowych. Dzięki temu podróżowanie samochodem po Polsce jest szybsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek. Wciąż jednak możesz się natknąc na trwające roboty drogowe, a drogi w centrach miast mogą byc zakorkowane w godzinach szczytu.
*Więcej podpowiedzi odnośnie jazdy samochodem w Polsce *
 • Miej na uwadze, że w Polsce odległośc jest liczona w kilometrach i należy poruszac się po prawej stronie drogi.
 • Jeśli znaki nie wskazują inaczej, ustąp pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony.
 • Niektóre autostrady, takie jak A2, A4 i północna częśc A1 są płatne. Opłat można dokonac podczas podróży, w okienku, kartą lub gotówką w PLN.
 • Dzieci o wzroście poniżej 150cm powinny byc przewożone w fotelikach.
 • Większośc parkingów w centrum miasta jest płatna. Trzeba zwracac uwagę na znaki i dokonywac opłat w parkomatach.
 • Jeśli uszkodzisz wynajęty samochód jeżdżąc po drogach nieutwardzonych zostaniesz obciążony za wszelkie koszty związane z jego naprawą.
*Ograniczenia prędkości w Polsce *
- Obszar zabudowany: w godz. 5.00-23.00 50km/h; w godz. 23.00-5.00 60km/h.
- Poza obszarem zabudowanym: na drodze jednojezdniowej 90 km/h; na dwujezdniowej 100km/h.
- Droga ekspresowa: jednojezdniowa 100km/h; dwujezdniowa 120km/h.
- Autostrada 140 km/h.
*Naruszenia przepisów ruchu drogowego *
Polska Policja nierezydentom może wyznaczyc grzywnę płatną gotówką na miejscu, a rezydentom płatną przelewem. Coraz więcej patroli jest również wyposażanych w terminale płatnicze umożliwiające zarówno rezydentom jak i nierezydentom płatnośc kartą na miejscu. W celu zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych egzekwowane są coraz surowsze kary za przekroczenia prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu. W przypadku wykroczeń parkingowych i przekroczeń prędkości odnotowanych przez fotoradary, organy ścigania występują do wypożyczalni samochodów z wnioskiem o przekazanie danych kierowcy, co jest dodatkowo płatne.
Miejsca, które warto odwiedzic w Polsce
*4 najciekawsze budowle *
- Kopalnia Soli w Wieliczce
- Drewniane cerkwie regionu karpackiego
- Hala Stulecia, Wrocław
- Zamek w Malborku
Kopalnia soli w Wieliczce jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. Będąc częścią Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Dziedzictwa Kulturowego UNESCO dokumentuje życie podziemia górników i ich rodzin sprzed wieków. Jest także miejscem podziemnych koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Na liście UNESCO znajdują się równieżdrewniane cerkwie regionu karpackiego. Te wybudowane pomiędzy XV i XIX wiekiem, bogato zdobione budowle, stanowią najdoskonalsze osiągnięcia drewnianej architektury cerkiewnej swych czasów, do dziś zdumiewając skomplikowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Okazała Hala Stulecia we Wrocławiu jest miejscem koncertowo - wystawienniczym i wczesnym przykładem architektury żelbetowej. Zamek w Malborku jest największym zamkiem murowanym na świecie. Został on zbudowany w XV wieku przez Krzyżaków, a dziś jest jedną z największych atrakcji na Pomorzu.
*4 najciekawsze krajobrazy *
- Wyspa Wolin
- Ojcowski Park Narodowy
- Białowieski Park Narodowy
- Tatry Wysokie
Polska słynie z pięknych naturalnych terenów. Jednym z najciekawszych jest położona na Morzu Bałtyckim u północnych wybrzeży Polski Wyspa Wolin. Rezerwat słynie z lasów bukowych i stad bizonów. Domem dla spokrewnionych z bizonami żubrów jest Białowieski Park Narodowy , największy ocalały fragment lasu pierwotnego w Europie. Najmniejszym polskim rezerwatem przyrody jest Ojcowski Park Narodowy w pobliżu Krakowa. W znajdujących się na jego terenie jaskiniach i kanionach zamieszkują tysiące gatunków owadów, ptaków i ssaków. Tatry Wysokie stanowią częśc granicy Polski ze Słowacją. 29 z ich szczytów jest na tyle wysokich, że są częścią Karpat o charakterze alpejskim. W regionie znajduje się wiele zimowych ośrodków narciarskich i najbardziej znany polski górski kurort - Zakopane.
*Miejsca realizacji znanych filmów *
Kręcona w 1993 r. epicka Lista Schindlera została nagrana głównie w Krakowie i okolicach. W filmie zachowano szacunek dla historycznych wydarzeń obozu koncentracyjnego i na potrzebę ujęc sporządzono jego replikę. Pianista z 2002 r., będący również wzruszającym wspomnieniem II wojny światowej, został częściowo nakręcony na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Reżyserka amerykańskiego thrillera politycznego Wróg numer jeden , przedstawiającego poszukiwania Osamy Bin Ladena, wykorzystała Gdańsk jako miejsce tajnych operacji CIA.
Przekraczanie granic Po uzyskaniu zgody wypożyczalni Sixt możliwy jest wyjazd do większości krajów europejskich. Wyjazd bez uzyskania zezwolenia lub wyjazd do kraju, na którego teren wyjazd jest zabroniony powoduje unieważnienie ubezpieczeń i poniesienie pełnej odpowiedzialności za wynajmowany pojazd.
Show more
Polska: Przydatne informacje dla wynajmujących
Polska: Jaki jest minimalny wiek przy wynajmie samochodu?
Aby wynająć samochód w SIXT w stacji: Polska musisz mieć ukończone 19 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Niektóre kategorie pojazdów posiadają wyższy minimalny wiek, a w przypadku młodych kierowców mogą obowiązywać dopłaty.
Czy mogę zmienić, wydłużyć lub anulować rezerwację?
Polska: W SIXT można płacić online lub przy odbiorze samochodu.
Polska: Jakie dokumenty są mi potrzebne do wynajęcia samochodu ?
Musisz posiadać ważne prawo jazdy przynajmniej od roku, w zależności od kategorii samochodu. Możemy także wymagać międzynarodowego prawa jazdy lub urzędowego tłumaczenia prawa jazdy.
Show more
Zobacz wszystkie najczęściej zadawane pytania

Opinie i oceny klientów

4,7
W oparciu o 3004 opinii
Droga do Sixt
(4,8)
Pojazd
(4,8)
W oddziale Sixt
(4,8)

Polska: Najczęściej zadawane pytania o wynajem

Polska: Czy mogę zarezerwować samochód na najem długoterminowy?
Polska: Czy muszę wykupić ubezpieczenie lub pakiet ochrony do wynajmu?