Wynajem samochodów
Kraków
Błąd
Polska // Kraków // Kraków
Zmiana danych osobowych

Wynajem samochodów Kraków: Sixt Rent a Car

Dane punktu wynajmu
Adres: Kopernika 1
  31-033 Krakow PL +48-126393216
 
Typ punktu: Miasto
kod GDS: KRKC01
Godziny otwarcia
Po. - Pi.10:00 - 18:00
 
 

Wynajem samochodu w wypożyczalni Sixt w centrum Krakowa

Jeśli jesteś w Krakowie i chcesz się swobodnie poruszac po mieście i okolicach pamiętaj, że możesz wynając samochód w wypożyczalni Sixt. Szeroka oferta naszej wypożyczalni samochodów i atrakcyjne ceny sprawią, że z pewnością każdy znajdzie u nas auto dla siebie. Sixt wynajmuje zarówno samochody luksusowe jak i ekonomiczne, w nadwoziach typu sedan, kombi, SUV, jak również pojemne minivany i zwinne auta terenowe. Wszystkie samochody są nowe, z niewielkim przebiegiem i doskonale przygotowane do wynajmu. Odbierz samochód w wypożyczalni Sixt w centrum Krakowa i ciesz się radością podróży!

Usługi wypożyczalni samochodów Sixt w centrum Krakowa

Jazda wynajętym samochodem może byc jeszcze bardziej przyjemna i bezpieczna jeśli skorzystasz z wybranych, oferowanych przez wypożyczalnię Sixt Kraków – centrum, opcji dodatkowych. Podczas podróży po nieznanych drogach niezastąpiona będzie nawigacja GPS z aktualnymi mapami, mobilny Internet zapewni łącznośc ze światem i rozrywkę współpasażerom, zaś opony i łańcuchy zimowe zapewnią Wam bezpieczeństwo w trakcie podróży zimą. Jeśli podróżujesz z najmłodszymi, musisz zadbac o foteliki dla dzieci, które nie tylko zapewnią im bezpieczeństwo, lecz również są wymagane przez prawo, zgodnie z którym powinny z nich korzystac jeśli mają poniżej 150cm wzrostu. Wynajmując samochód warto również zwrócic uwagę na wysokośc udziału własnego, czyli kwoty, do której będziesz odpowiedzialny za wynajmowane auto w przypadku kolizji lub kradzieży. Nasi pracownicy działu rezerwacji lub wynajmujący samochód, zależnie od tego na jakim etapie chcesz podjąc tę decyzję, wyjaśnią wszystko szczegółowo i pomogą wybrac odpowiedni pakiet.

Jak znaleźc Sixt w centrum Krakowa

Wynajem samochodów przez wypożyczalnię Sixt w centrum Krakowa jest realizowany na zasadzie Meet & Greet czyli dla założonych i potwierdzonych wcześniej rezerwacji. Oznacza to, że nie ma tam stale obsługiwanego punktu wynajmu, a nasz pracownik będzie na Ciebie czekał z przygotowaną umową najmu i samochodem, we wcześniej umówionym miejscu, do 30 minut po ustalonym czasie. Dlatego niezwykle ważne jest abyśmy w trakcie zakładania rezerwacji otrzymali numer telefonu, który będzie aktywny również podczas Twojego pobytu w Krakowie, a wszelkie możliwe opóźnienia były do nas zgłoszone wcześniej.

Zwrot wynajętego samochodu w centrum Krakowa odbywa się również po wcześniejszym umówieniu. Ustal miejsce i godzinę zwrotu jeszcze w momencie odbioru wynajmowanego samochodu lub skontaktuj się z nami w trakcie najmu. Pamiętaj jednak aby uczynic to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Co warto zobaczyc w centrum Krakowa

Kraków jest miastem starym i dostojnym, tętniącym życiem, gdzie historia miesza się z nowoczesnością. Aby łatwo i komfortowo przemieszczac się po Krakowie warto dysponowac wypożyczonym samochodem. Swój pobyt w Krakowie możesz zaplanowac rozmaicie, zależnie od pogody, pory roku, jak również upodobań. Pełno tu zabytków, muzeów, uroczych knajpek i terenów zielonych.

Jeśli zdecydujesz się oglądac zabytki z pewnością musisz przejśc Trasą Królewską , rozpoczynającą się przed kościołem św. Floriana , wiodącą obok Barbakanu , poprzez Bramę Floriańską i Stare Miasto. Sercem Krakowa jest Rynek Główny , z Sukiennicami , które dawniej były głównym miejscem handlowym w mieście. Twojej uwadze z pewnością nie umknie Kościół Mariacki , z którego jednej z strzelistych wierz rozbrzmiewa słynny Hejnał Mariacki. Warto tam wejśc do środka aby podziwiac ołtarz stworzony przez mistrza Wita Stwosza. Następnie można skierowac się na Wzgórze Wawelskie, na którym mieści się piękny Zamek Królewski , dawna siedziba królów. Będąc na Wawelu koniecznie trzeba zobaczyc jego legendarnego mieszkańca, wawelskiego smoka. Wystarczy zejśc ze wzgórza zamkowego schodami prowadzącymi przez jaskinię zwaną smoczą jamą, a naszym oczom ukarze się duży posąg smoka, ziejący od czasu do czasu ogniem. Atrakcję tę uwielbiają szczególnie najmłodsi, aczkolwiek większośc turystów odwiedzających Kraków, również tych starszych, robi sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Kolejnym etapem zwiedzania może byc przejazd wynajętym samochodem na krakowski Kazimierz , dzielnicę, w której dawniej mieszały się dwie kultury, chrześcijańska i żydowska. Po tragedii II Wojny Światowej Kazimierz opustoszał i zaczął popadac w ruinę. Obecnie restaurowany, wart jest odwiedzenia ze względu na panujący tu klimat, piękne kamienice i wiele symboli kultury żydowskiej, takich jak zdobienia budynków, liczne synagogi oraz cmentarz żydowski.

Miłośnicy przyrody powinni skierowac swoje kroki na krakowskie wzgórza, skąd można podziwiac piękną panoramę miasta. Warte odwiedzenia są również krakowskie ZOO i pobliski Rezerwat Przyrody Nieożywionej Bonarka, mieszczący się na terenie Woli Duchackiej, gdzie występują ciekawe obszary zieleni i twory skalne. Aktywniejsi turyści, a zwłaszcza ci kochający wspinaczkę, nie mogą ominąc Skałek Twardowskiego znajdujących się w zachodniej części miasta, w odległości kilku kilometrów od centrum. Miejsce to zapewni wszystkim piękne widoki, a miłośnicy wspinaczki mogą skorzystac z wytyczonych licznych tras.

Jeśli dysponujesz wynajętym w Krakowie samochodem nie ograniczaj się do zwiedzania samego miasta! Pojedź nieco dalej aby odwiedzic obowiązkowe punkty na mapie każdego turysty, takie jakie Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu prezentujące ku przestrodze przyszłych pokoleń pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady, oraz istniejąca od XIII wieku i wpisana na pierwszą Listę światowego dziedzictwa UNESCO kopalnia soli w Wieliczce , z doskonale przygotowanymi do zwiedzania podziemnymi trasami, pięknymi komorami i kaplicami, z których najbardziej okazałą jest Kaplica św. Kingi, o wymiarach 54x18m i 12m wysokości, z posadzką rzeźbioną w solnej bryle i o żyrandolach z solnych kryształów. Jeśli zostanie Ci trochę czasu i podróżujesz z dziecmi wybierz się także do pobliskiego parku rozrywki Energylandia . To największe wesołe miasteczko w Polsce i jedno z największych w Europie, z atrakcjami dla dorosłych i dzieci w różnym wieku, od tratw, armatek wodnych i elektrycznych samochodów na torze, do młotów, karuzel i ogromnych kolejek górskich, oraz przyjemnych na ciepłe dni zjeżdżalni wodnych. W Krakowie i jego okolicach jest tak wiele do zobaczenia, że warto robic to nieskrępowanie i w swoim własnym rytmie, korzystając z samochodu wynajętego z wypożyczalni Sixt!

 

Szczegóły oddziału

Godziny otwarcia

Po. - Pi.10:00 - 18:00

Kontakt & Rzeczy znalezione

Punkt usługowy SIXT Kraków KRKC01 Kopernika 1 31-033 Krakow 50.060738, 19.944548 +48-126393216

Punkt usługowy SIXT Kraków KRKC01

Kopernika 1
31-033 Krakow
 
tel. stacjonarny +48-126393216

Dojazd - jak nas znajdziesz

Meet & Greet Service:

Jesli z jakichkolwiek przyczyn nastapi po Pana/Pani stronie opoznienie w odbiorze pojazdu prosimy o wczesniejsza informacje, kierowca w punktach Meet & Greet bedzie czekal na Panstwa do 30 minut.


Pobierz mapę okolicy

Odbiór / zwrot poza godzinami otwarcia

Odbiór możliwy poza godzinami otwarcia.

Odbior pojazdu poza godzinami otwarcia punktu jest mozliwy za dodatkowa oplata. Usluga ta jest dostepna za potwierdzeniem. Prosimy o podanie numeru lotu oraz danych kontaktowych klienta.

Możliwy zwrot poza godzinami otwarcia.

Zwrot pojazdu poza godzinami otwarcia mozliwy za dodatkowa oplata. Usluga ta jest dostepna wylacznie za potwierdzeniem.

Kategorie i usługi w tym oddziale

 • Samochody osobowe & kombi
 • Coupé & Cabrio
 • Samochód terenowy / 4x4
 • Samochody ciężarowe

Twoje korzyści z Sixt

 • Gwarancja najlepszej ceny Sixt
 • Nowe pojazdy — średnio 3-miesięczne
 • Darmowe anulowanie i zmiany w rezerwacji w przypadku płatności w dniu przejazdu
 • Miles & More — zyskaj dodatkowe mile
 • Brak ukrytych kosztów
 • Największa i najlepsza sieć wypożyczalni pojazdów w Niemczech
 • Brak opłat za używanie karty kredytowej
 • Wysoka jakość obsługi klienta