Wynajem samochodów
Poznan Glowna stacja kolejowa
Błąd
Polska // Poznan // Poznan Glowna stacja kolejowa
Zmiana danych osobowych

Wynajem samochodów Poznan Glowna stacja kolejowa: Sixt Rent a Car

Dane punktu wynajmu
Adres: Dworcowa 1 street
  61801 Poznan PL +48-61-8471468
 
Typ punktu: Dworzec kolejowy
kod GDS: POZX01
Godziny otwarcia
Po. - Pi.09:00 - 20:00
 
 

Jeśli jedziesz pociągiem do Poznania i potrzebujesz dalszego wygodnego i niezawodnego środka transportu sprawdź ofertę wypożyczalni samochodów Sixt. Wybierz coś dla siebie spośród oferowanych przez nas naszych samochodów miejskich, rodzinnych kombi, samochodów sportowych i kabrioletów, samochodów 4x4, busów i minivanów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wynająć samochód w celach biznesowych czy turystycznych, jesteśmy przekonani, że uda nam się zaspokoić Twoje potrzeby związane z przemieszczaniem się po Poznaniu, województwie wielkopolskim i po całej Polsce. Skorzystaj z naszych atrakcyjnych cen wynajmu samochodów i ofert dodatków, aby jeszcze lepiej dostosować wybrany pojazd do swoich potrzeb. Nawigację GPS, fotelik dla dziecka, dodatkowego kierowcę oraz dodatkowe ubezpieczenia i wiele innych udogodnień możesz zamówić już na etapie zakładanie rezerwacji samochodu online lub przez telefon. Pamiętaj, że nie możemy zagwarantować, że otrzymasz konkretny model, czasem może to być podobny samochód innej marki o podobnym rozmiarze i parametrach dostępny w ramach wybranej kategorii.

Jak znaleźć wypożyczalnię Sixt na dworcu kolejowym Poznań Główny

Wynajem samochodów przez wypożyczalnię Sixt na dworcu kolejowym Poznań Główny jest realizowany dla założonych wcześniej i potwierdzonych rezerwacji. Nasz pracownik będzie na Ciebie czekał z przygotowaną umową najmu we wcześniej umówionym miejscu, o ustalonym czasie. Proszę mieć na uwadze, że jest to punkt Meet & Greet i możemy oczekiwać na Twoje przybycie z przeznczonym do wynajmu samochodem najwyżej 30 minut po umówionym czasie. Dlatego prosimy o podanie w tracie zakładania rezerwacji numeru telefonu, który będzie aktywny podczas Twojego pobytu w Polsce Jeśli Twoje plany ulegną zmianie prosimy koniecznie o wcześniejszy kontakt. Wynajem samochodu w Sixt na dworcu Poznań warto zarezerwować odpowiednio wcześniej aby umożliwić nam umówienie punktu spotkania, podstawienie samochodu i przygotowanie umowy najmu. Zwroty samochodów wynajętych na stacji kolejowej Poznań Główny Katowice odbywają się również po wcześniejszym umówieniu. Ustal miejsce i godzinę zwrotu jeszcze w momencie odbioru wynajmowanego samochodu lub skontaktuj się z nami w trakcie najmu. Pamiętaj jednak aby uczynić to z odpowiednim wyprzedzeniem.

O dworcu kolejowym Poznań Główny

Stacja kolejowa Poznań Główny istnieje od 1879 r. i mieści się w samym centrum Poznania, przy ulicy Dworcowej. W 2012 otwarto nowy budynek dworca, będący częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu, w skład którego wchodzą także dworzec autobusowy, parking samochodowy i galeria handlowa. Dworzec Poznań Główny składa się z 10 peronów, leżących na trasach kolejowych: nr. 3 Warszawa Zachodnia – Kunowice, nr. 271 Wrocław Główny – Poznań Główny, nr. 272 Kluczbork – Poznań Główny, nr. 351 Poznań Główny – Szczecin Główny i nr. 354 Poznań Główny – Piła Główna.

Co warto zobaczyć w Poznaniu

Poznań - historyczna stolica wielkopolski – jest położony na Pojezierzu Wielkopolskim nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Poznań uzyskał prawa miejskie w 1253 roku przez co jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Dzięki długiej historii istnienia i ogromnym znaczeniu tego miasta w dziejach Polski mieści się tutaj wiele pięknych zabytkowych budowli, których obejrzenia nie można pominąć. Jednym z najważniejszych punktów przy zwiedzaniu miasta jest Ratusz, na którego wieży codziennie o godzinie 12.00 trykają się poznańskie koziołki. Ta dawna siedziba władz miejskich została przekształcona w Muzeum Historii Miasta Poznania. Warto także zajrzeć do Muzeum Narodowego w Poznaniu, kryjącego w swoim wnętrzu wielkie dzieła sztuki polskich artystów takich jak np.: Malczewski, Wyspiański, czy Matejko, a także zbiory zagraniczne, z obrazem Claude'a Moneta "Plaża w Pourville" na czele. Kolejne warte odwiedzenia budowle to Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny - przepiękna, barokowa Bazylika z ciepłym i bogatym wnętrzem, Katedra na Ostrowie Tumskim w Poznaniu - jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra (od 968) pochowani są pierwsi władcy Polski, Brama Poznania – nowoczesny, imponujący budynek, którego celem jest prezentowanie w ciekawy sposób historii Ostrowa Tumskiego.

Jeśli znudzisz się już oglądaniem zabytków zawsze możesz pojechać wynajętym samochodem do poznańskiego ZOO lub jednego z miejskich parków. Najciekawszym z nich wydaje się Cytadela, gdzie poza zielenią i pięknym rosarium mieszczą się muzeum wojskowe, knajpki i siłownia zewnętrzna. Na uwagę zasługuje również Malta, ulubione tereny rekreacyjne mieszkańców Poznania, rozległe tereny zielone zagospodarowane do wypoczynku i uprawiania wielu dyscyplin sportu z położonym w środku Jeziorem Maltańskim.

Gdy zgłodniejesz, nastaw nawigację na Rogalowe Muzeum gdzie poznasz trochę historii, nauczysz się gwary, a co najważniejsze poznasz sposób, w jaki są pieczone od ponad 150 lat i skosztujesz świętomarcińskie rogale. Niezależnie od tego, jakie masz plany odnośnie Twojego pobytu w Poznaniu, możesz zrealizować je szybciej i wygodniej korzystając z auta wynajętego w wypożyczalni samochodów Sixt. Czekamy aż będziemy mogli przekazać Ci kluczyki!

 

Szczegóły oddziału

Godziny otwarcia

Po. - Pi.09:00 - 20:00

Kontakt & Rzeczy znalezione

Punkt usługowy SIXT Poznan Glowna stacja kolejowa POZX01 Dworcowa 1 street 61801 Poznan 52.402026, 16.910856 +48-61-8471468

Punkt usługowy SIXT Poznan Glowna stacja kolejowa POZX01

Dworcowa 1 street
61801 Poznan
 
tel. stacjonarny +48-61-8471468

Dojazd - jak nas znajdziesz

Meet & Greet Service:

Jesli z jakichkolwiek przyczyn nastapi po Pana/Pani stronie opoznienie w odbiorze pojazdu prosimy o wczesniejsza informacje, kierowca w punktach Meet & Greet bedzie czekal na Panstwa do 30 minut.


Odbiór / zwrot poza godzinami otwarcia

Odbiór możliwy poza godzinami otwarcia. Możliwy zwrot poza godzinami otwarcia.

Kategorie i usługi w tym oddziale

 • Samochody osobowe & kombi
 • Coupé & Cabrio
 • Samochód terenowy / 4x4
 • Samochody ciężarowe

Twoje korzyści z Sixt

 • Gwarancja najlepszej ceny Sixt
 • Nowe pojazdy — średnio 3-miesięczne
 • Darmowe anulowanie i zmiany w rezerwacji w przypadku płatności w dniu przejazdu
 • Miles & More — zyskaj dodatkowe mile
 • Brak ukrytych kosztów
 • Największa i najlepsza sieć wypożyczalni pojazdów w Niemczech
 • Brak opłat za używanie karty kredytowej
 • Wysoka jakość obsługi klienta