Wynajem samochodów
Katowice Gl. stacja kol.
Błąd
Polska // Katowice // Katowice Gl. stacja kol.
Zmiana danych osobowych

Wynajem samochodów Katowice Gl. stacja kol.: Sixt Rent a Car

Dane punktu wynajmu
Adres: Plac Wilhelma Szewczyka 1
  43302 Katowice PL +48-32-7827920
 
Typ punktu: Dworzec kolejowy
kod GDS: KTWX01
Godziny otwarcia
Po. - Pi.10:00 - 18:00
 
 

Jadąc pociągiem do Katowic i szukając dalszego dogodnego środka transportu sprawdź ofertę wypożyczalni samochodów Sixt. Wynajem samochodu może się okazać tańszy niż myślisz! Dodatkowo, możesz pojechać dokąd chcesz i o każdej porze dnia lub nocy. Bez tłumów, rozkładów jazdy i sprawdzania skomplikowanej siatki połączeń miejskiej komunikacji. W Sixt czeka na ciebie wiele rodzajów nowych aut doskonale przygotowanych do jazdy. Samochody luksusowe, 4x4, modne SUVy, sedany, kombi, jak również auta ekonomiczne. Każdy znajdzie samochód dla siebie, dostosowany do aktualnych potrzeb. Dodatkowo, dla Twojej wygody, nasz pracownik podstawi wybrane przez Ciebie auto pod sam budynek dworca. Rezerwując samochód warto od razu zamówić potrzebne wyposażenie i dodatki aby zapewnić ich dostępność i skrócić czas odbioru pojazdu. Podróż może być znacznie prostsza i przyjemniejsza jeśli wyposażymy auto w nawigację GPS, mobilne WiFi i opony zimowe lub łańcuchy śnieżne. Warto także zadbać o spokój i bezpieczeństwo rezerwując fotelik dla dziecka czy dodatkowe ubezpieczenia. Przy dłuższym wynajmie na pewno się przyda nielimitowany przebieg kilometrów i możliwość prowadzenia pojazdu przez drugiego kierowcę. Już nie możemy się doczekać aby przywitać Cię na Dworcu Kolejowym Katowice i przekazać kluczyki do wypożyczonego samochodu.

Jak znaleźć wypożyczalnię Sixt na Dworcu Kolejowym Katowice

Wynajem samochodów przez wypożyczalnię Sixt na Dworcu Kolejowym Katowice jest realizowany dla założonych wcześniej i potwierdzonych rezerwacji. Nasz pracownik będzie na Ciebie czekał z przygotowaną umową najmu we wcześniej umówionym miejscu i o ustalonym czasie. Proszę zwrócić uwagę, że jest to punkt Meet & Greet i możemy oczekiwać na Twoje przybycie najwyżej 30 minut po czasie. Dlatego prosimy o podanie w tracie zakładania rezerwacji numeru telefonu, który będzie aktywny podczas Twojego pobytu w Polsce, a jeśli Twoje plany ulegną zmianie prosimy o wcześniejszy kontakt. Wynajem samochodu w Sixt na Dworcu Katowice warto zarezerwować odpowiednio wcześniej aby umożliwić nam umówienie punktu spotkania, podstawienie samochodu i przygotowanie umowy najmu. Zwroty samochodów wynajętych na Dworcu Kolejowym Katowice odbywają się w Hotelu Novotel przy ulicy Roździeńskiego 16. Samochód proszę zaparkować na parkingu oznaczonym tabliczką Sixt przed hotelem, a kluczyki pozostawić w recepcji. Zwrot w Hotelu Novotel jest możliwy całodobowo.

O Dworcu Kolejowym Katowice

Stacja Katowice to jeden z najważniejszych pasażerskich węzłów kolejowych w Polsce. Realizowane są z niego połączenia regionalne, międzywojewódzkie i międzynarodowe. Obecny budynek dworca to już trzecie kompletnie nowe wcielenie tego obiektu. Pierwsza budowla powstała w 1846 roku i po kolejnych rozbudowach wynikających z rosnącym ruchem na tej stacji została ostatecznie zburzona i zastąpiona nowym budynkiem w stylu brutalistycznym otwartym w 1972 roku. Ten, wstępnie zaplanowany do remontu w 2008 roku obiekt został jednak również ostatecznie zburzony i zastąpiony oddanym do użytku w 2012 roku nowym dworcem, połączonym z galerią handlową i dworcem autobusowym.

Co warto zobaczyć w Katowicach

Po dotarciu na Dworzec Kolejowy Katowice warto odebrać samochód z wypożyczalni aby móc poruszać się po mieście i okolicach szybko i sprawnie aby obejrzeć jak najwięcej z dostępnych atrakcji. można skorzystać z wypożyczalni samochodów i pojechać do Katowic aby zwiedzać zabytki i poznawać jego architekturę. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest założony w 1907 roku i zaprojektowany przez Carla Moritza w modernistycznym stylu Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, będący największą sceną dramatyczną Górnego Śląska. Wynajętym autem Warto również pojechać do kościoła św. Michała Archanioła, najstarszej budowli sakralnej na terenie Katowic, przetransportowanej w latach trzydziestych do Katowic ze wsi Syrynia. Jest to mały drewniany kościółek z 1510 roku, obok którego znajduje się wybudowana w 1679 roku wolnostojąca dzwonnica. Można także zobaczyć usytuowany w Śródmieściu Plac Wolności, ze stojącym na środku pomnikiem żołnierzy Armii Czerwonej i fontanną zwaną „Akwarium”. Gdziekolwiek chcesz dotrzeć w Katowicach wypożyczalnia samochodów Sixt pomoże Ci bezpiecznie podróżować i maksymalnie wykorzystać czas pobytu w tym mieście.

 

Szczegóły oddziału

Godziny otwarcia

Po. - Pi.10:00 - 18:00

Kontakt & Rzeczy znalezione

Punkt usługowy SIXT Katowice Gl. stacja kol. KTWX01 Plac Wilhelma Szewczyka 1 43302 Katowice 50.260115, 19.017549 +48-32-7827920

Punkt usługowy SIXT Katowice Gl. stacja kol. KTWX01

Plac Wilhelma Szewczyka 1
43302 Katowice
 
tel. stacjonarny +48-32-7827920

Dojazd - jak nas znajdziesz

Meet & Greet Service:

Jesli z jakichkolwiek przyczyn nastapi po Pana/Pani stronie opoznienie w odbiorze pojazdu prosimy o wczesniejsza informacje, kierowca w punktach Meet & Greet bedzie czekal na Panstwa do 30 minut.


Odbiór / zwrot poza godzinami otwarcia

Odbiór możliwy poza godzinami otwarcia. Możliwy zwrot poza godzinami otwarcia.

Inny adres dla zwracanych pojazdów

Rozdzienskiego 16
40-202 Katowice
 

Kategorie i usługi w tym oddziale

 • Samochody osobowe & kombi
 • Coupé & Cabrio
 • Samochód terenowy / 4x4
 • Samochody ciężarowe

Twoje korzyści z Sixt

 • Gwarancja najlepszej ceny Sixt
 • Nowe pojazdy — średnio 3-miesięczne
 • Darmowe anulowanie i zmiany w rezerwacji w przypadku płatności w dniu przejazdu
 • Miles & More — zyskaj dodatkowe mile
 • Brak ukrytych kosztów
 • Największa i najlepsza sieć wypożyczalni pojazdów w Niemczech
 • Brak opłat za używanie karty kredytowej
 • Wysoka jakość obsługi klienta